מדריך לניקיון דירות


ניקיון דירות נשמע לרבים דבר פשוט, לא מורכב ואפילו קל. "מה הבעיה?" הם אומרים, "פשוט לוקחים סמרטוט ודלי ורצים על זה…" אך דא עקא, כאשר הם מתחילים לרוץ, הם מגלים שהם לא ממש יודעים לנקות אפילו את הדירה של עצמם, אך מתביישים לומר זאת בפה מלא. בשלב זה ניתן להזמין חברת ניקיון דירות שלה יש ניסיון רב בהשלטת הסדר והניקיון בדירה. להלן טיפים של חברת ניקיון דירות שיסייעו לכם להבין את סוד ההצלחה, ובבוא היום גם לדעת לנקות בכוחות עצמכם בקלות ובמהירות, אם תרצו בכך.

1. יש לעשות סדר בדירה לפני ניקיון דירות– ניקיון בתוך בלגן אינו ראוי להיקרא ניקיון. חשוב להבין שסדר הוא חלק בלתי נפרד מניקיון, ובכדי לנקות ביעילות חשוב לעשות זאת כשהבית כבר מסודר. כל מה שצריך בשלב זה הוא שקית אשפה גדולה. את הלכלוכים הגדולים, הקטנים ואת כל מה שמיותר אספו והשליכו אחר כבוד לפח האשפה.

2. ניקיון אבק ממשטחים- כאשר הדירה מסודרת, קל עכשיו גם לגלות את האבק הרב שהצטבר מבלי שתרגישו בפינות רבות בבית. כעת, יש לקחת סמרטוט לח ולעבור בסבלנות על המשטחים המאובקים. במידה והאבק הינו רב יהיה צורך לעבור פעמיים על המקומות עם סמרטוט יבש ולח לסירוגין.

3. ניקיון חלונות- חלק אינטגרלי מניקיון דירות יסודי הוא ניקיון חלונות. בשלב זה יש לפנות לחלונות שמן הסתם גם הם צברו לא מעט אבק הן בתריסים והן משני הצדדים שלהם. את ניקיון חלונות יש לבצע בעזרת מטליות בד לחות ועם תכשירי הניקוי המתאימים- נוזל לניקוי חלונות ותכשיר לניקוי כללי.

4. ניקיון האביזרים הסניטריים-  כעת יש לגשת לניקיון כל הכלים הסניטריים שיש בדירה: כיורים, שירותים, אמבטיה, תוך שימוש בחומרים המיוחדים להם.

5. הכנה אחרונה לשטיפה- כעת, המטרה היא לפנות את הרצפה ככל שניתן לשטיפה יסודית. בשלב זה יש להרים כסאות, שולחנות קטנים וכו', ולהניח אותם בכל מקום פנוי אחר: על השולחן, על הספות וכדומה. אם מעוניינים בשטיפה יסודית יותר יש להזיז בשלב זה גם ספות, ארונות וכו', בכדי לנקות גם תחתם. לאחר הפינוי יש לטאטא את הרצפה ביסודיות עם מטאטא ולאסוף את הלכלוך בעזרת יעה.

6. שטיפה- הגענו סוף כל סוף לגולת הכותרת- הלא היא השטיפה שהיא בעצם מסיימת את כל מסכת הניקיון, ומותירה בבית ניחוחות נעימים של ניקיון. בשטיפה, יש למלא דלי במים בהתאם להוראות היצרן. כעת, יש להכניס לדלי סמרטוט רצפה נקי, לסחוט ולהעביר על הרצפה. ככל שהרצפה תהיה מלוכלכת יותר, כך כמות המים שבסמרטוט תהיה מורגשת יותר. לאחר העברת הסמרטוט בכל חלקי הדירה, יש לגרוף היטב את המים בעזרת מגב לנקודת ניקוז בבית. במידה ויש גושי לכלוך גדולים העלולים ליצור סתימה, יש לזרוק אותם לפח. להשלמת ניקיון דירות, יש לבצע את פעולת השטיפה בשנית עם מים נקיים, לסחוט היטב ולהעביר על הרצפה.